Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja 13. jaanuaril KAMINAMUUSIKA kl 17:00 Muusikamajas

13. jaanuaril KAMINAMUUSIKA kl 17:00 Muusikamajas

Barokkansambel LaBande "HANSALINNADE LOOJANG"

Neli sajandit püsinud Hansa Liit, mis kaitses Põhja-Euroopa olulisemate kaubanduslinnade majandus-poliitilisi huve, oli 17. sajandiks kaotamas oma mõjuvõimu Euroopas. Paradoksaalselt kaubanduslike sidemete nõrgenemisele põhjustas mitu sajandit kestnud laiahaardeline suhtlemine hansalinnade kultuurielus õitsengu just liidu loojanguaastatel. Kontserdil “Hansalinnade loojang” kuulete põgusat läbilõiget hansalinnade tuntumate (Buxtehude, Meder) ja vähemtuntud (Petersen, Bernhard, Zeutschner) heliloojate loomingust kammerkoosseisule, mida iseloomustab Euroopa erinevate muusikatraditsioonide lõimumine, vürtsitatud stylus fantasticuse sugemetega.

Barokkansambel LaBande:

Helis Naeris (metsosopran), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Robert Staak (théorbe), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Kristiina Are (klavessiin)

Kavas: D. Buxtehude, J.V. Meder, D. Petersen, J.Schenck, C. Huygens, C. Bernhard, T. Zeutschner.


Barokkansambel “LaBande” kutsuti ellu novembris 2016 pärast muusikute omavahelist mitmeaastast koostööd. Ansambli põhiliikmed on Helis Naeris (metsosopran), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Reet Sukk (barokkflööt), Anna-Liisa Eller (klavessiin), Kaari Uus (viola da gamba) ja Kristiina Are (klavessiin). Projektis “Hansalinnade loojang” teevad kaasa Tõnu Jõesaar (viola da gamba) ning Robert Staak (théorbe). Ansambli esimeseks suureks projektiks oli kontserdikava “Armastuskirjad”, mis esmaesitati 2016. aasta kevadel ning mis pälvis ka rahvusvahelist tähelepanu. Kavaga esineti BRQ Vantaa Festivali Fringe programmis augustis 2017. Uuel hooajal 2017/2018 on valmimas projektid “Hansalinnade loojang” (tuleb ettekandele ka 2018. aasta juunis Tallinna Vanalinna Päevadel ning juulis Haapsalu Vanamuusikafestivalil) ja “Varjude tund” (24. märtsil Tartus ja 27. märtsil Tallinnas). Kontserdiprojekt "Hansalinnade loojang" põhineb Melissa Jõesaare magistritööl "Baltic German Music in Estonia during the Seventeenth Century", mis valmis 2016. aastal Barcelonas.
Tegevused dokumentidega