Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Juhtimine VHK Hoolekogu põhimäärus

VHK Hoolekogu põhimäärus

VANALINNA HARIDUSKOLLEEGIUMI HOOLEKOGU  PÕHIMÄÄRUS

 

I.  ÜLDSÄTTED

 

  1. Vanalinna Hariduskolleegiumi Hoolekogu (edaspidi Hoolekogu) on Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) juures alaliselt tegutsev organ, kelle ülesanne on VHK pedagoogide, kohaliku omavalitsuse volikogu, vanemate, vilistlaste ja kooli toetavate organisatsioonide ühistegevus VHK-s püstitatud eesmärkide saavutamiseks
  2. Hoolekogu juhindub oma tegevuses põhikooli- ja gümnaasiumi-,  huvikoolide-, koolieelsete lasteasutuste seadustest, teistes haridusalastest õigusaktidest, linnavalitsuse otsustest, VHK põhikirjast ning käesolevast põhimäärusest.



II.    HOOLEKOGU KOOSSEIS JA MOODUSTAMISE KORD

 

  1. VHK Hoolekogu koosseisu kuuluvad Linnavolikogu ja/või Kesklinna Halduskogu ja õpilaste esindaja, kaks õpetajat ning lastevanemate, vilistlaste ja kooli  toetavate organisatsioonide esindajad.
  2. Esindajad valitakse Hoolekogusse Linnavolikogu ja/või Kesklinna Halduskogu, kooli õppenõukogu, Gümnaasiumi õpilasomavalitsuse ja lastevanemate üldkoosoleku poolt kolmeks aastaks.
  3. Hoolekogu koosseisu ja põhimääruse kinnitab Tallinna Haridusamet.
  4. Oma töö korraldamiseks valib Hoolekogu oma liikmete hulgast esimehe ja aseesimehe.
  5. Hoolekogu töösse võib kaasata arutatavate küsimuste analüüsimiseks ja eksperthinnangute andmiseks vastava ala asjatundjad ning ekspertorganisatsioone, moodustada alalisi või ajutisi töörühmi (komisjone).



III.  HOOLEKOGU ÜLESANDED

 

Hoolekogu:

  1. arutab läbi ja kinnitab VHK arengukavad ja VHK põhikirja lähtudes VHK eesmärkidest enne nende esitamist Haridusametile kinnitamiseks;
  2. osaleb õppe- ja kasvatusprotsessi edukaks kulgemiseks vajalike tingimuste loomisel ning kooli finantsmajanduslike ja töökorraldust puudutavate probleemide lahendamisel;
  3. kooskõlastab VHK direktori  ametikoha täitmiseks korraldatava konkursi tingimused ja läbiviimise korra enne selle väljakuulutamist Haridusameti poolt ning kooskõlastab VHK Consiliumi poolt esitatava VHK direktori  kandidaadi Haridusametile ametisse kinnitamiseks.

 

 

IV. HOOLEKOGU ÕIGUSED

 

Hoolekogul on õigus:

  1. kuulata ära VHK direktori  aruanne õppe- ja kasvatusprotsessi juhtimise ja kultuurielu korraldusest ja VHK majandamisest;
  2. anda soovitusi nii eelarveliste kui ka sihtannetustena laekunud summade otstarbekaks ja säästlikuks kasutamiseks;
  3. teha ettepanekuid VHK juhtkonnale tunnivälise tegevuse korralduse ja kooliruumide sihtotstarbelise kasutamise asjus;
  4. saada oma tööks vajalikku informatsiooni;
  5. teha ettepanekuid VHK-le, Haridusametile,  VHK üle järelvalvet teostavale riiklikule täitevorganile, samuti VHK teeninduspiirkonnas asuvatele asutustele, ettevõtetele ja organisatsioonidele antud piirkonna hariduselu, kutsenõustamise ja toimetulekuhariduse korraldamise küsimustes lähtuvalt piirkonna vajadustest ja võimalustest;
  6. kooskõlastada VHK Consiliumi ettepanekud Haridusametile VHK direktori  kohale kinnitamiseks või kohalt vabastamiseks ning töölepingu lõpetamiseks töölepingu seaduses sätestatud alustel;
  7. informeerida puuduste ilmnemisel vastavaid riiklikke ja kohaliku omavalitsuse täitevorganeid ning teha ettepanekuid süüdiolevate isikute vastutusele võtmiseks.

 

 

V.  HOOLEKOGU TÖÖKORD

 

  1. Hoolekogu korralise koosoleku kutsub kokku mitte harvemini kui üks kord kvartalis hoolekogu esimees, tema äraolekul aseesimees.
  2. Hoolekogu erakorralise koosoleku võib kokku kutsuda vähemalt kolme hoolekogu liikme, VHK direktori või Haridusameti ettepanekul.
  3. Koosoleku toimumise aeg ja päevakord teatatakse Hoolekogu liikmetele vähemalt üks nädal enne koosoleku toimumist.
  4. Hoolekogu on otsustusjõuline, kui koosolekul on esindatud vähemalt kaks kolmandikku Hoolekogu liikmetest, sealhulgas esimees või aseesimees.
  5. Hoolekogu koosolekutest võtab osa VHK direktor ja koolide esindajad. Hoolekogu koosolekutest võivad osa võtta riiklikku järelvalvet teostavad ametiisikud, valla- või linnavalitsuse haridusküsimustega tegelev ametiisik ja teised isikud hoolekogu esimehe ja tema äraolekus aseesimehe loal.
  6. Hoolekogu koostab igaks õppeaastaks tööplaani, milles on tegevuse eesmärgid selleks aastaks, tegevuse sisu ja täitmise ajakava.
  7. Hoolekogu koosolekutel arutamisele tulevate küsimuste ettevalmistamist ning asjakohaste materjalide eelnevat tutvustamist hoolekogu liikmetele korraldab hoolekogu esimees.
  8. Otsuste vastuvõtmisel ja soovituste andmisel  taotleb hoolekogu võimalikult kõigi liikmete nõusolekut. Otsus võetakse vastu lihthäälteenamusega. Häälte ühtlasel jagunemisel on otsustavaks hoolekogu esimehe hääl.
  9. Hoolekogu poolt vastuvõetud otsused vormistatakse kirjalikult hoolekogu esimehe allkirjaga ja need on soovitusliku iseloomuga kooli juhtkonnale.
  10. Hoolekogu otsusega mittenõustumisel on huvitatud isikul õigus pöörduda avaldusega kooli õppe- ja kasvatustegevuse üle riiklikku järelevalvet teostava ametiisiku poole viie tööpäeva jooksul arvates otsuse vastuvõtmisest.
  11. Hoolekogu koosolekud protokollitakse ning protokollid koos muude  hoolekogu töösse puutuvate materjalidega säilitatakse koolis ühistel alustel muude kooli dokumentidega.
  12. Hoolekogu liikmete osalusest Hoolekogu töös informeeritakse neid valinud subjekte (Kesklinna Halduskogu, kooli õppenõukogu, gümnaasiumides õpilasesindus ja vanemate üldkoosolek), kes vajaduse korral võivad oma esindajad ennetähtaegselt ümber vahetada.
  13. Hoolekogu annab oma tööst aru üks kord aastas lastevanemate üldkoosolekule ja linnavalitsusele.  Aruanne peab kajastama aasta jooksul tehtud tööd ning plaane uueks õppeaastaks.

 

 

Vastu võetud Vanalinna Hariduskolleegiumi Hoolekogu koosolekul 11. märtsil 2002.a.

Tegevused dokumentidega