Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja KAMINAMUUSIKA: Vahemere laulud

KAMINAMUUSIKA: Vahemere laulud

25.05 kell 17.00 Vanalinna Muusikamajas hooaja viimane kaminamuusika kontsert. Kavas on 16. sajandi seltskonnalaulud autoritelt Tromboncino, Cara jt, samuti G.Dufay vaimulike motettide töötlused soolohäälele oreli ja lauto saatel. Teemadeks on õitsev maikuu ja kevad, aga ka armuvalu ning siirad palved Kõigekõrgema poole.

Johannes Christopher Staak - laul
Robert Staak - lauto
Marju Riisikamp - orel

JOHANNES CHRISTOPHER STAAK alustas oma muusikaõpinguid Nõmme Muusikakoolis Ivo Lille saksofoniklassis. Hiljem õppis ta džässsaksofoni G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Siim Aimla juures. Praegu omandab ta Tartu ülikoolis magistrikraadi ajaloos. Viimastel aastatel on Johannes Christopher pühendunud varajase muusika (eriti gregooriuse koraali) laulmisele. Algõpetuse sai ta oma emalt, hiljem on ta täiendanud Dominique Vellardi, Marcel Perèsi ja Daniel Saulnier' (Prantsusmaa) meistrikursustel ja Kaia Urbi käe all. Johannes Christopher on tegutsenud Tallinna Peeter-Pauli kiriku kantorina. Lisaks Rondellusele teeb ta lauljana koostööd ansambliga Heinavanker.

ROBERT STAAK pärast Tallinna Muusikakooli lõpetamist klassikalise kitarri erialal pühendus ta lautole ja teistele vanadele näppepillidele (theorb, barokk-kitarr). Ta on õppinud Leif Karlsoni (Helsinki) ja Hopkinson Smithi (Basel) juures. Ta on hinnatud ka basso continuo mängijana ning teinud koostööd eesti dirigentidest Andres Mustoneni, Tõnu Kaljuste ja Risto Joostiga, mänginud Händeli „Alcinas“ Läti Rahvusooperis ja „Julius Caesaris“ Rahvusooperis „Estonia“. Ta on vanamuusikaansambel Rondellus asutajaliige. Robert Staak õpetab Eesti Muusikaakadeemias klassikalistele kitarristidele generaalbassi. Ta on töötanud muusikatoimetajana Eesti Raadios ja aastatel 1991-1998 lautomängijana ansamblis Hortus Musicus. Ta on iganädalase raadiosaate „Vanamuusikatund“ autor Klassikaraadios.

MARJU RIISIKAMP on pianisti, klavessinisti ja organisti haridusega interpreet. Ta on õppinud Eestis, Itaalias ja Saksamaal ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel meistrikursustel. Põhilisteks juhendajateks on talle olnud Christopher Stembridge, Marieke Spaans ja Edoardo Maria Bellotti.
MR eelistus kuulub ajaloolisele klahvpillimuusikale, hõlmates renessansi ja barokiajastu helindeid. Ta on seda ala ka õpetanud EMTAs aastatel 1996-2003. MR oli üks esimesi, kes algatas klavessiiniõppe lastele VHK Hariduskolleegiumis.
MR on välja andnud kaks CD plaati itaalia ja inglise 17. sajandi muusikaga (soolo-orelile CD Organ music from England and Italy, 2007 ning koostöös laulja A.-Liis Polli ja gambamängija T.Jõesaarega CD Espressione, 2000).
MR on tegev nii solisti kui kammeransamblistina, samuti muusikapublitsisti-ja tõlkijana. Oreli- või klavessiini soolokavaga on MR esinenud Põhjamaades, Venemaal ja Balti riikides, samuti Luxemburgis, Taanis, Inglismaal, Saksamaal, Itaalias ja Šveitsis.
Käesoleval ajal valmistub MR kaitsma muusikadoktori kraadi EMTAs.

Tegevused dokumentidega