Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Muusikamajas 17. novembril kell 19:00 Tuuliki Bartosiki kontsert

Muusikamajas 17. novembril kell 19:00 Tuuliki Bartosiki kontsert

Muusikamajas on hoogu ülesse võtmas uus kontserdisari - Reval Folk - mis toob kuulajate ette kord kuus mõne inspireeriva pärimusmuusiku meilt või mujalt. Esimesena astub üles Tuuliki Bartosik kontserdiga "Storied Sounds". Kontserti sissejuhatav esineja on Katariin Raska.

Kontserdil tulevad esitlusele palad Tuulikki autoriplaadilt “Storied sounds”, mida kuulates võib sulgeda silmad ning lasta muusikalainetel kanda end rännakule läbi eesti maastike, merekohina ja metsamüha. Samuti mängib Tuulikki eesti, rootsi ja soome pärimusmuusikat.


Tuulikki Bartosik (1976) on hetkel tuntuim eesti naisakordionist maailmas. Tema looming on kerge, innovatiivne ja värske, miksides omavahel looduse helimaastikke akordionihelide ning visuaalkunstnike loominguga. Soome Sibeliuse Akadeemia magistrikraadiga Tuulikki on justkui nagu üheksa naist korraga: ta on naine, ema ja muusik, olles samal ajal tegev Eestis, Soomes, Rootsis kui Inglismaal akordionisti, helilooja, muusikaõppejõu ja kultuurikorraldajana.

Viimasel ajal keskendub Tuulikki oma soolokarjäärile ning rändab kontserte andes üle terve maailma. Eestisse jõuab ta otse oma Jaapani tuurilt. 2006. aastal asutas Tuulikki koos Celia Roosega Veljo Tormise eestvõtmisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonnas pärimusmuusika eriala, mis on tänaseks saanud kasvulavaks mitmetele tuntud artistidele: Juhan Uppin, Leanne Barbo, ansambel Rüüt, Martin Müller ja teised. Tuulikki on ka populaarse Eesti ETNO noorte pärimusmuusikute laagri algataja ning Eesti laste ETNO käivitaja. Tema tööle ja loomingule võivad tänulikud olla mitmed eesti tänaseks edukad pärimusmuusikud.

Oma karjääri jooksul on ta käinud esinemas Euroopas ning Jaapanis, nii väiksemates klubides kui ka festivalidel. Ta on koostöös akordionisti ning tantsija Hannah James´iga loonud albumi “Chatterbox”, mis valiti prominentse briti päevalehe “The Telegraph” poolt 2015. aasta üheks parimaks folgialbumiks Suurbritannias.

EV 100 kultuuriürituste raames saab Tuulikkit järgmisel aastal kuulda nii Tallinnas, Stockholmis kui ka Berliinis. Samuti on töös tema algatatud naiste akordioniprojekt “Accordionesse” koos tuntud akordionimängijate Hannah Jamesi ja Karen Tweedi, Mairearad Greeni ja Teija Nikuga. ”Accordionesse” astub 2018. aasta jaanuaris üles Šotimaal, Glasgows festivalil “Celtic Connections”.


Katariin Raska on hetkel üks Eesti aktiivsematest parmupillimängijatest, kelle huviks on traditsioonilise mängustiili elushoidmine ning levitamine. Parmupillimänguga tegi ta algust Norras, kus ta mõnda aega tutvus ka sealse parmupillimängustiiliga, kuid alates õpingute lõpetamisest, on põhistiiliks jäänud siiski Eestipärane parmupillimäng. 
Katariin on õppinud pärimusmuusikat TÜ Viljandi Kultuurimakadeemias (2010) ning Norra Muusikaakadeemias, milles omandas ka magistrikraadi (2015). VHK Muusikakoolis saab tema käe all õppida torupilli.

Tegevused dokumentidega