Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Teatrikool Uudised

Uudised

  •  VHK vilistlased lõid päris oma teatri - teatrirühmitus Frank.
  • 13. oktoobril 2012 esietendub Theatrumis teatrirühmituse Frank debüütlavastus "Lukustatud".

    "Lukustatud"on lugu neljast tegelasest, kellel pole vaadata mitte kusagile mujale kui enesesse. Albert Camus ja Mirko Rajase tekstidest ning Fernando Pessoa luulest inspireeritud lavastus püüab leida kaduma läinud tõe, mis on peidetud näitemängu tegelastesse.

    Teatrirühmituse Frank taga on Mirko Rajas, Kalju Karl Kivi, Katariina Tamm, Ekke Västrik (VHK IX lend) ja Ave Habakuk (VHK X lend). Mirko ja Katariina on tänaseks lõpetanud Turu Kunstiakadeemia nukuteatri eriala, kus mõnda aega õppis nendega koos ka Kalju Karl, Ekke on õppinud BFMis helikujundust.
    Teatrirühmitus Frank sündis soovist täita Eesti teatrimaastiku tühimik, mis asub täiskasvanud publikule suunatud visuaalteatri asemel. Visuaalteatrina käsitleb Frank draamateatrit, kuhu on lõimitud nuku-, maski-, objektiteatri elemente, ning teatrirühmitusena peab oluliseks nimetatud stiilide arendamist ja kombineerimist. Teatrirühmitus Frank usub, et visuaalteater võimaldab infost küllastunud ajastul lihtsalt, kuid nüansirikkalt edasi anda keerukaid ideid, mis muidu kipuvad sõnadetulva alla mattuma.
    LUKUSTATUD
    Draama/nukulavastus
    13 / 15 / 20 / 21 / 22 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 oktoobril Theatrumi saalis
    // Lavastaja: Mirko Rajas
    // Kunstnik: Kalju Karl Kivi
    // Helilooja: Ekke Västrik
    // Mängivad: Rainar Aasrand, Kristiina-Hortensia Port, Katariina Tamm (NUKU) ja Taavi Tõnisson (NUKU)
    info ja piletid: www.teaterfrank.ee
    Olete oodatud!

------------------------------------------------------------------------------------------------

  • EMTA lavakunstikooli 2012. a. vastuvõetud VHK vilistlased:

1. BAKALAUREUSEÕPE
I KURSUS (XXVII lend)
a) Näitleja õppesuund
Habakukk, Markus
Nigula, Karmo
Nüganen, Saara
Peterson, Jonathan
Raidmets, Ott-Henrik
b) Dramaturgi õppesuund
Koppelmaa, Karl

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

  • 27. märts 2012 anti Nuku-ja Noorsooteatris üle Eesti teatri aastaauhinnad.
Õnnitleme VHK teatrikooli vilistlasi Risto Kübarat ja Sandra Uusbergi (Üksküla)

 

Parima meeskõrvalosa auhind   Risto Kübar

– Trikster lavastuses “Three Kingdoms”. Teater NO99, Münchner Kammerspiele ja Lyric Hammersmith (World Stage Festival).

 Kristallkingake

 Antakse noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete  lavatööde eest.

Sandra Uusberg

– Maria, „Vahepeatus“ (R.A.A.A.M); Angela, „Kiivad armastajad“; Juula, „Põrgupõhjas uus Vanapagan“ (Emajõe Suveteater); Nabra, „Peko“ (Vanemuine); Käthchen, „The Black Rider“ (VAT Teater); Suzanne, „Üsna maailma lõpus“, Rowena, „Biloxi blues“, Joan Helford, „Aeg ja perekond Conway“ (kõik Tallinna Linnateater).

http://www.teatriliit.ee/teatriauhinnad

-----------------------------------------------------------------------------------------

  • 7. märts 2012 a.
Kunstide ja Kirjanduse Ordeni rüütlikraadi üleandmine Lembit Petersonile ja Ilmar Raagile  

Frankofoonia päevade (10 – 20 märts) pidulikuks sissejuhatuseks anndis Prantsuse suursaadik Eestis hr. Frédéric Billet üle kaks Kunstide ja Kirjanduse Ordeni rüütlikraadi kahele prantsuse keelt kõnelevale Eesti loomeinimesele– hr. Lembit Petersonile ja hr. Ilmar Raagile, kes osalesid Eesti kultuurifestivalil "Estonie tonique". Autasustamisel viibisid ka välisminister hr. Urmas Paet ja kultuuriminister hr. Rein Lang.

Teatriinimene Lembit Peterson on üheaegselt nii näitleja, lavastaja kui teatripedagoog. Ta on muuhulgas nii Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriprogrammi juht kui Theatrumi kunstiline juht ning saanud palju tunnustusi (s.h Beato Angelico auhind). Lembit Peterson ammutab oma inspiratsiooni paljuski kaasaegsetelt või klassikalistelt prantsuskeelsetelt autoritelt: Maurice Maeterlinckilt, Paul Claude’ilt ja Molière’ilt, kelle « Misantroobi » ta hiljuti lavale tõi.

http://www.ambafrance-ee.org/Frankofoonia-Kunstide-ja

-----------------------------------------------------------------------------

  • Tallinn, 20. märts 2012 a. Kevadealguse kvaliteetuudis.


Eile õhtust on saadaval piletid 15. mail esietenduvale uuslavastusele  –  Molière "Kvaliteetinimene".
Lavastus on kavas 15., 16., 18., 22., 23., 25., 30. mail ja 5., 6., 11. juunil kell 19.00 2012 Theatrumi saalis.

Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli diplomilavastus. Tõlkija Lauri Leesi. Lavastaja Maria Peterson. Kunstnikud Maarja Naan (EKA stsenograafiaüliõpilane) ja Andri Luup. Liikumine Tiina Mölder. Muusikaline kujundaja Eva Eensaar. Kõlab Jean-Baptiste Lully originaalmuusika.

Osades: VHK Teatrikooli abituriendid Indrek Jõe, Jonathan Peterson, Ott-Henrik Raidmets, Teele Pärn, Lota Viik, Saskia Murumaa, Lea Kolde, Keiti Roosimägi, Saara Huimerind, Karmo Nigula, Karl Koppelmaa, Mihkel Matkevicius, Karl Arnold Kommel, Kati Ots, Sebastian Talmar ja VHK Teatrikooli õpilased Anna-Kristin Peterson ja Maria Netti Nüganen

* * *
“Kvaliteetinimesed oskavad kõike ilma kunagi midagi õppimata.” (Jean-Baptiste Poquelin ehk Molière)

Rikas kaupmees härra Jourdain tahab saada selleks, kes ta pole. Ta püüab tõusta galantide ja kvaliteetinimeste hulka. Kahjuks on tema tee peal palju takistusi ja tema perekond on kõike muud kui toetaval positsioonil – matsid jäävad matsideks. Kuidas härra Jourdainil õnnestub siiski austava mammamushi tiitlini jõuda, saab näha Theatrumis noorte ja kevadenergiat täis VHK teatrikooli noorte esituses.

"Kvaliteetinimene” (Le Bourgeois Gentilhomme, 1670) on viievaatuseline komöödia-ballett, kus mängitakse, lauldakse ja tantsitakse. Näidend saavutas kohe suure menu ja seda peetakse siiamaani üheks Molière'i olulisemaks teoseks. Eestis on seda mängitud nimega "Kodanlasest aadlimees" 1990. aastal Draamateatris, Lembit Petersoni lavastuses.

“Me ei arva sugugi, et keegi võiks olla nii kartmatu, et pretendeerida Galantsusele, kui ta ei pärine kõrgest Rassist Õilsuse ja au poolest, kui tal pole suurepärast mõistust, või kui tal pole palju rikkusi, mis säravad Maailma silmis, pimestades ja takistades Maailmal nägemast tema vigu. See aga ei takista seda, et võiks olemas olla Galante erineval tasemel – nagu on olemas erinevad staatused –, kes olles oma seisuses peavad rahulduma madala ja tuhmi auga omasuguste hulgas. Sest ei maksa endale ette kujutada, et oleks mingilgi moel võimalik esile tõusta, kui ei elata luksuslikus Palees, ei olda suurepäraselt riides ja saadetud hulga teenrite poolt ega omata mingit kõrget tiitlit, nagu näiteks Kõrgus või Lord.” (Charles Sorel “Galantsuse seadused” /”Les Lois de la galanterie”, 1644)

THEATRUM
(tel. 6446 889)
www.theatrum.ee
http://www.facebook.com/pages/Theatrum/115484281846617

Tegevused dokumentidega