Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised AVALIK ALASTUS: Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi kunstiharu lõputööde näitus 2.—17. aprill, Galerii Aatrium

AVALIK ALASTUS: Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi kunstiharu lõputööde näitus 2.—17. aprill, Galerii Aatrium

2.—17. aprill, Galerii Aatrium

Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstiharu lõpetajad räägivad näitusel oma töödes inimesest, inimsusest ja inimkonnast kõige laiemas mõistes. Näitust kokku võttev teema „Avalik alastus” räägib piirsituatsioonist isikliku ja avaliku vahel. Sageli isiklikust kogemusest alguse saavad mõtted suubuvad teostes üldinimlikesse filosoofilistesse kujunditesse, mille kaudu abituriendid seovad ennast kultuuriruumi ja ühiskonnaga.

Rihard Allik näitab kahestunud portreebüsti, Karl-Erik Borkmann apokalüptilist sissevaadet inimkonna tulevikku. Elis Ilvese tõlgendab autoportree žanri, Ann Nigul ja Talvi Pihl uurivad une ja magamise võimalusi isiksuse väljendamiseks. Kadri Liis Rääk vaatleb emotsionaalset sidet armastatud inimeste vahel ja Marleen Soosaar peegeldab armastatud inimeste portreid läbi foto ja graafika. Liis Saare jutustab allegoorilise loo plastiliinist Atlasest ja maakerast. Anu Salumaa on loonud detailse eskapistliku ideaalruumi. Ja Mihkel Šanin demonstreerib, mis juhtub inimesega, kui ta pikemat aega teleka ees nolife’ib.

Kunstiharu lõputöö on iseseisev kunstiteos, mille õpilane on teostanud vabalt valitud tehnikas ja vabal teemal. Erinevate kunstitehnikate palett katab maali, animatsiooni, installatsiooni, fotot, graafikat ja skulptuuri. Lõputöid on juhendanud Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetajad Jaana Jüris, Margot Kask, Anneli Porri, Reet Reidak, Anneli Salumaa ja Kudrun Vungi.

VHK kunstikooli programm annab viie õppeaasta jooksul baashariduse kunsti praktilistes ainetes ja kunstiajaloos. Samuti on võimalik ateljeedes ja töötubades süvendatult õppida erinevaid tarbekunstitehnikaid. Kunstikooli lõpetajate tööde esitamine toimub väljaspool kooli ja külastajatele avatud väljapanekuna kolmandat korda.

Vanalinna Hariduskolleegium tänab üle kõige Aatriumi galeriid.

Tegevused dokumentidega