Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Gustav Ernesaksa fondi stipendiumi sai VHK vilistlane Kaspar Mänd! Õnnitleme!

Gustav Ernesaksa fondi stipendiumi sai VHK vilistlane Kaspar Mänd! Õnnitleme!

Gustav Ernesaksa fondi stipendiumi sai VHK vilistlane Kaspar Mänd! Õnnitleme!

Kaspar Mänd

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsustas, et 2011. aasta õppestipendiumi saab noor andekas  Eesti Muusika ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala üliõpilane Kaspar Mänd, kes juba jõudnud näidata häid tulemusi, juhatades mitmeid edukaid koore.

Kaspar Mänd (s. 1989) õpib 2008. aastast alates kooridirigeerimise erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel. Ta on olnud Vanalinna Hariduskolleegiumi kammerkoori ning Tallinna Kammerkoori dirigent. Aastal 2009 asutas ta Segakoori HUIK!, mis võitis 2011. aasta veebruaris XVIII eesti segakooride võistulaulmise „Tuljak“. Lisaks kooridele on ta teinud koostööd orkestritega, juhatades Üle-Eestilist Noorte sümfooniaorkestrit, Vanemuise sümfooniaorkestrit, Pärnu Linnaorkestrit ning G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestrit. Pikem koostöö seob teda G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli keelpilliorkestriga. Kaspar Mänd on osalenud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Leonid Grini, Eri Klasi ning Risto Joosti meistrikursustel.
2011. aasta sügisest alates on Kaspar Mänd kammerkoori Voces Musicales peadirigent.

Gustav Ernesaksa Fond on asutatud 22. oktoobril 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt.

Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ning väärtustada koorimuusika alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi ja koorimuusika edendamise stipendiumi, mida rahastatakse Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA poolt, ning  samuti õppestipendiumi, mida rahastab SA Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Stipendiumid anti üle Eesti Kooriühingu aastakontserdil, mis toimus laupäeval, 28. jaanuaril Estonia kontserdisaalis.

http://laulupidu.ee/pressiteated/gustav-ernesaksa-fondi-stipendiumid-saavad-hirvo-surva-merike-toro-ja-kaspar-mand/

 

VHK Muusikakoolis õppis Kaspar plokkflööti (õp. Tõnis Kuurme), oboed (Kalev Kuljus ja Aleksander Hännikäinen), koorijuhtimist (Hirvo Surva).

Gümnasistina juhatas  VHK gümnaasiumi kammerkoori, kutsus ellu segakoori "HUIK!" ja on juhatanud mitmeid VHK suurprojekte.

Õnnitleme!

 Tegevused dokumentidega