Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Segakoor HUIK pälvis Eesti kammerkooride 12. festivalil Grand Prix!

Segakoor HUIK pälvis Eesti kammerkooride 12. festivalil Grand Prix!

Kevadpealinnas Türil toimunud Eesti kammerkooride 12. festivalil tegid ilma noorte dirigentide juhendatavad ja üsna lühikest aega tegutsenud koorid, mis näitab, et lauljate ja juhendajate järelkasvu pärast muret pole

Kahe päeva jooksul käis žürii eest läbi 15 kammerkoori 430 lauljaga

Kuigi rahvusvaheline žürii pidas tänases Grand Prix' voorus kolme koori taset enam-vähem võrdseks, kuulutati festivali võitjaks just segakoor Huik.

Dirigent Kaspar Mänd ütleb, et tema koor peab oma missiooniks esitada Eesti noorte nüüdisautorite loomingut.  "Osalesime Pärt Uusbergi autorikontserdil. Ja samuti alles äsja, poolteist kuud tagasi, osalesime Evelin Seppari kammerooperi "Teine" esiettekandel. See on meile huvitav ja see peakski nii olema," sõnas Mänd.

http://www.huik.ee/

Segakoor HUIK! tuli esmakordselt kokku 2009. aasta 6. septembril. Koori tuumiku moodustavad Vanalinna hariduskolleegiumi vilistlased, kellest paljud laulsid koos juba VHK Gümnaasiumi kammerkooris. Praeguseks on segakoori ridadega liitunud aga hulk häid laulusõpru ka mujalt.

Oma tegutsemisaja jooksul on Segakoor HUIK! andnud kontserte mitmel pool Tallinnas, Tartus, Muhu saarel jm ning osalenud jumalateenistustel Tallinna Katoliku kirikus. 2011. aasta veebruarikuus toimunud XVIII eesti segakooride võistulaulmisel “Tuljak” saavutas Segakoor HUIK! A- kategoorias I koha.

HUIK! käib koos kord nädalas, sooviga laulda ja nautida head muusikat läbi ajastute. Samuti peab koor oluliseks ka koostööd noorema põlvkonna eesti heliloojatega.

Koori juhatavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid Kaspar Mänd ja Anna
Ehrenberg.

 

http://uudised.err.ee/index.php?06250583

Tegevused dokumentidega