Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Uudiseid Daniel Kotsjuba käekäigust

Uudiseid Daniel Kotsjuba käekäigust

Miikaeli Ühenduse loodud Danieli fond jätkab VHK vilistlase, 2006. aastal õnnetuse tagajärjel liikumisvõime kaotanud Daniel Kotsjuba rehabilitatsiooniravi toetamist

Õnnitleme Danieli ja Esterit abiellumise puhul! Noored laulatati 10. juulil ja elavad Danieli senises kodus Lasnamäel. Daniel jätkab igapäevaseid treeninguid annetuste toel ostetud varbseinal ja treenimisvahendil Combufit ning õpib Eesti kunstiakadeemia magistriõppes graafilist disaini.

Danieli  fondist tasusime sellesuvise taastusravi Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.

Septembris on Danielil taas võimalus treenida end käigurobotil Adeli Eesti OÜ rehabilitatsioonikeskuses ja oktoobris minna kolmeks nädalaks ravile Haapsallu (haigekassa finantseerib 10 ravi, ülejäänu tuleb ise finantseerida).

 

Daniel on väga tänulik kõigile annetajatele, kelle toetus on tal võimaldanud end rehabilitatsioonikeskuses Adeli Eesti OÜ ravida. Treeningud käigurobotil on endiselt väga vajalikud. Daniel on  ratastoolis, kuid tänu treeningutele käigurobotil on tema lihaste tegevus paranenud.  Noormehe unistuseks on võimalikult kiiresti jalgadele tõusta. Selleks, et Daniel saaks treeninguid jätkata, on meie kõigi abi endiselt vajalik!

Annetused palume kanda MTÜ Miikaeli Ühenduse a/arvele SEB pangas  10220032807012 , märgusõnaks DANIEL

 

 

Daniel Kotsjuba lõpetas 2003. aastal VHK gümnaasiumi ja asus õppima kunstiakadeemiasse.
Õnnetu vettehüppe tagajärjel 28. juulil 2006 murdus Danielil kaelalüli ja ta  kaotas halvatuse tõttu liikumisvõime. Danieli opereeriti Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel, seejärel viibis ta pikaajalisel  ravil Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Miikaeli Ühenduse loodud Danieli toetusfondist kaeti osaliselt nii ravikulud Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses kui osteti treenimiseks tarvilikku inventari:  varbseina (2650 krooni) ja  Sveitsi neuroterapeudi prof. Giselher Schalow soovitusel treenimisvahendi Combufit (28 368 krooni). 

2008.a. viibis Daniel korduvalt ravil Haapsalus haigekassa ja Danieli fondi finantseerimisel. 2008.a. tekkis Danielil võimalus õppida kasutama Eestis ainulaadset käigurobotit  rehabiltatsioonikeskuses Adeli Eesti OÜ, kus aidatakse trauma läbiteinud inimestel taastada liikumis- ja töövõimet.

Daniel treenib käigurobotil jalgu. Roboti ekraan näitab lihaste tööd.  Danieli  jalgade liigutused ei ole  nähtavad, kuid käiguroboti ekraanil on lihaste tegevus jälgitav.  Kui esimeste katsetuste ajal oli tulemus nullilähedane, siis tasapisi on tulemused  paranenud. 

 

 

Tegevused dokumentidega